Jak začít?

To je vlastně úplně obyčejná, ale zásadní otázka, kterou si klade každá z vás, když se rozhodne, že změní svůj život k lepšímu.

Ať už je tou změnou cokoliv. Začít jíst zdravěji, více sportovat, více se hýbat, získat lepší kondici, cítit se lépe ve svém těle. Být zdravější a spokojenější jako…

jsem já teď. Miluji svůj zdravý životní styl. Miluji, když si zacvičím a vidím, jaké skělé pocity a výsledky to přináší.

Ale jak začít? Odkud? Co změnit jako první? Vše od základu? Nebo stačí jen něco poupravit?

 

Ze začátku je důležité si říct, že ta změna, kterou se chystáte začít, je změnou k lepšímu. Váš život bude plný energie, zdraví a sebevědomí.

 

1. Mějte se ráda.
Nalaďte svoji psychiku do kladných hodnot. Řekněte si, co získáte, až začnete žít zdravěji a budete se více hýbat.

2. Najděte si motivaci.

3. Nakupujte zdravá, opravdová a chutná jídla.
Jděte do obchodu a nakupte zdravější potraviny. Ovoce, zeleninu (hodně zeleniny všeho druhu), maso (tofu, šmakoun), ryby, vejce, žitné nebo špaldové těstoviny, knacekenbroty, rýži, batáty, tvarohy (polotučné, ale ne nízkotučné nebo odtučněné!!), jogurty (kolem 3% tuku a nejlépe živé, ne odtučněné!!), cottage…

4. Naučte se jíst zdravě.
Není hned ze začátku nutné jet podle tabulek, všechna jídla si vážit a počítat makroživiny. Začněte jíst opravdová jídla, zkuste pravidelnost. Sžívejte se s tím, jak teď jíte. Přináší vám to více energie a lepší nálady.

5. Zapojte pohyb.
Není nutné hned jít do posilovny a 5x týdně se tam ničit. Začněte chodit. Vystupte o zastávku dřív a dojděte. Choďte po schodech místo eskalátorů a výtahů. Choďte na procházky. Zkuste na procházce párkrát popoběhnout. Radujte se z pohybu.
Já si vždy říkám, jaké mám štěstí, že se mohu hýbat. A proto toho musím využít, někteří lidé takové štěstí nemají a člověk nikdy neví co ho může potkat. Radujte se z pohybu každý den 

6. Myslete pozitivně a radujte se.
Dobrá nálada a pozitivní myšlení je základ všeho.

 

Tyto pilíře jsou základem ke změně. Začněte s nimi žít v souladu a získáte nejen krásné tělo, ale také pozitivnější pohled na svět a radost ze života a z pohybu.

 

Pokud chcete cvičit efektivně, a tak, aby vaše cvičení přineslo výsledky, stáhněte si ZDARMA tento efektivní trénink a poctivě ho cvičte, uvidíte co se bude dít. 

>>efektivní trénink ZDARMA ZDE<<

 

Přidejte se ke mě skupiny FORMUJEME EFEKTIVNĚ SVOJE TĚLO  a pracujte na svém těle opravdu efektivně.

Přeji příjemný den a žijte s energií v těle.

Eva Vítovcová

vaše osobní trenérka

Facebook Fit a v pohodě